Підвищення пенсій – для 88 тисяч жителів Чернігівської області

09:39, 14 января
Общество

Сергій Кириченко

Додаткові кошти вже з січня отримають понад 88 тисяч непрацюючих жителів Чернігівської області.

У Чернігівській області проведено перерахунок пенсійних виплат у зв’язку з підвищенням із січня 2021 року мінімальної заробітної плати (до 6 тис. грн). Це визначено Законом «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Мінімальна пенсія – 2400

Як повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко, підвищені пенсії отримають 88,1 тис. непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають відповідний страховий стаж: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років. Мінімальна пенсія для них відтепер становить 2400 грн.

Ходити нікуди не треба

Перерахунок пенсій здійснюють автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ. Тобто звертатися з цього приводу спеціально нікуди не потрібно.

Сума збільшення пенсії в кожного пенсіонера обраховується індивідуально, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має і який заробіток мав, коли працював. Середній розмір підвищення складає 354,20 грн.

Для працюючих

Пенсіонерам, які працюють (ведуть діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсію перерахують, орієнтуючись на мінімальну заробітну плату, визначену на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Вісім разів за рік

Протягом 2020 року середня пенсія по Чернігівській області зросла на 411 грн (з 2764 до 3175 грн). Як зазначають у ПФУ, її підвищували для різних категорій громадян вісім разів. Приводами ставали зростання мінімальної зарплати, індексація виплат, доплата 80-річним пенсіонерам, підвищення пенсій через втрату годувальника, який брав участь в АТО/ООС тощо.

пенсія ПФУ підвищення мінімальна зарплата

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *