“Не стало мами…”: померла відома в усій Україні професорка-мовознавиця (ФОТО)

Жахлива трагедія сталася у сусідній області: обірвалося життя відомої професорки-мовознавиці Чернівецького національного університету Надії Бабич. Про це на своїй  повідомила донька професорки Олеся Жук.

“Не стало моєї найдорожчої людини у світи МАМИ…”, – написала Олеся Жук.

Надія Бабич багато років пропрацювала в університеті, видала десятки наукових праць та була наставником для тисяч студентів.

Як інформує “Molbuk”, Надія Денисівна Бабич (29 грудня 1943, Чернівці) — українська мовознавиця, кандидатка філологічних наук, професорка з 1995 року. Членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Закінчила 1966 року Чернівецький університет, відтоді працювала у ньому: спочатку старшою лаборанткою, потім викладачкою кафедри, доценткою, професоркою, завідувачкою кафедри історії та культури української мови (до 2002 р.).

Коло наукових інтересів — історія мови, стилістика, культура мовлення, фразеологія, лінгвопсихологія, соціолінгвістика, методика викладання мови і етичні та естетичні проблеми функціонування мови.

Авторка численних праць:посібників для вищих навчальних закладів:

“Фразеологія української мови” (ч. 1—2, 1970 —71),”Історія української літературної мови: Практикум” (1983),”Основи культури мовлення” (1990),”Історія української літературної мови: Практичний курс” (1993),”Ділова українська мова” (1996, у співавторстві),”Сила мовленого слова” (1996),”Практична стилістика” (1997),”Культура ділового мовлення” (1997, у співавт.),”Лінгво-психологічні основи викладання і вивчення мови” (2000);підручників української мови для середніх шкіл з румунською, угорською і польською мовами навчання (1997–2000);методичних рекомендацій з вивчення української мови в національних школах (1992, у співавт.).Співавторка “Словника прізвищ жителів Чернівеччини” (2002).

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *