Подорожі ніхто не забороняв: куди полетіти чернігівцям на відпочинок?

09:25, 7 февраля
Общество

Дмитро Пономаренко

Багато хто з нас мріє про довгоочікуваний відпочинок. Дехто побоюється реалізувати свої плани через епідемічну ситуацію у світі або ж просто не може це зробити через закриті кордони. Ми поспілкувались з директоркою туристичного агентства «Море туров» Юлією Слютою та поцікавились, куди ж можуть злітати чернігівці на відпочинок протягом лютого – березня цього року.

– Найбільш популярний та бюджетний туристичний напрямок зараз – Єгипет. Вилітаючи туди, треба здати ПЛР-тест, а ось повернувшись додому, вам уже не треба проходити цю процедуру. У самому ж Єгипті діє простий масковий режим, його дотримується персонал готелів – а відпочиваючі можуть ходити без масок. З екзотичних країн можу виділити Домінікану, Занзібар та Шрі-Ланку.

– Щодо Домінікани, то недавно туди можна було летіти навіть без ПЛР-тесту, а прибувши, його теж не треба було робити. Проте 29 січня ситуація змінилась, і ця країна опинилась у «червоній» зоні для українців. Тепер, прилетівши з Домінікани, треба здати ПЛР-тест. Але я не думаю, що це якимось чином вплине на попит відпочити в цій країні, – каже пані Юлія.

За її словами, зараз активно купують путівки лише в країни, де можна поніжитись на пляжі. У свою чергу закордонний гірськолижний відпочинок цьогоріч не дуже популярний. Адже в Туреччині та Болгарії, які мають подібні курорти, діють доволі суворі карантинні обмеження. Ще минулого місяця там зачинені ресторани працювали тільки на винос, а підйомники на горах могли днями простоювати.

– Багато людей бронювали собі відпочинок за одних карантинних обмежень, а коли приїжджали туди, усе змінювалось. Багато хто був вимушений просто сидіти по номерах без усілякого дозвілля. Саме тому ми налаштовуємо своїх клієнтів на поїздку до Туреччини саме влітку, адже зараз там можна по суті лише подивитись на архітектуру та природу країни. Улітку ж очікується, що Туреччина скасує обов’язковий ПЛР-тест при вильоті з України, як це було й минулого року, – зазначила Юлія Слюта.

Директорка турагентства вважає, що наразі найкращий відпочинок – за путівками та в організованих групах. Самостійна ж подорож може бути зіпсована закриттям цілої низки закладів, на які розраховували. Натомість туроператори завжди тримають руку на пульсі та відслідковують усі можливі зміни в тій чи іншій країні.

– У Шрі-Ланці теж свої поціновувачі, з причини дешевих путівок. Але є суттєвий недолік. Подорожуючи в цю країну, вам треба буде зробити як мінімум три ПЛР-тести: при вильоті з України, в аеропорту Шрі-Ланки та на п’ятий день перебування в країні. І все це за власний рахунок, – відзначила пані Юлія.

Найбільш популярні туристичні напрямки зимового сезону та вимоги відповідних країн:

  • Єгипет – ПЛР-тест при вильоті з України / повернувшись додому, жодних обмежень чи тестів;
  • Турція – ПЛР-тест при вильоті з України / повернувшись додому, жодних обмежень чи тестів;
  • Домінікана – ПЛР-тест при вильоті з України та поверненні додому;
  • Занзібар – ПЛР-тест не потрібен ані при вильоті з України, ані при поверненні додому;
  • Шрі-Ланка – ПЛР-тест при вильоті з України, по прибутті в аеропорт та на п’ятий день перебування в країні / повернувшись додому жодних обмежень чи тестів;
  • ОАЕ – ПЛР-тест при вильоті з України, по прибутті в аеропорту / повернувшись додому жодних обмежень чи тестів.

туризм турист подорож відпочинок турфірма тури

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *