Як чернігівцям прикрасити ялинку модно. Поради до свят

Прикрашена ялинка є обов’язковою і часто найкрасивішою прикрасою будинку на Різдво та Новий рік. А сам процес прикрашання приносить купу радощів не лише малечі, але й їхнім батькам. Головна проблема – як урахувати смаки всіх членів родини. Адже кожен хоче забронювати місце на ялинці для своєї улюбленої прикраси.

Найкращий варіант для компромісу – придивитися до модних тенденцій, які змінюються щороку, і дослухатися до порад експертів. Ми запросили до розмови на цю тему засновницю студії «Волошки» Олександру Стародуб. Але спочатку – невеликий екскурс в історію.

З чого все починалося

Звичай прикрашати деревце був відомий ще у стародавніх греків. Та саме ялинки почали прикрашати стародавні германці, вшановуючи так дух лісу. Першу письмову згадку про ялинку знайшли в хроніці міста Штрансбурга від 1605 року, де описано, що міщани ставлять ялинку в домівках і прикрашають її кольоровими паперовими квітами, яблуками, цукром. Згодом через Чехію та Польщу цей звичай перейшов і до нас. Зокрема, у Галичині перші ялинки почали встановлювати у ХІХ столітті, перейнявши цей звичай у німецьких переселенців-євангелістів. Проте й до цього на Різдво будинки прикрашали ялинковими гілочками.

Заможніші родини могли собі дозволити таку розкіш, як скляні іграшки, а от середній клас та бідніші люди робили іграшки самі. Часто різдвяне деревце прикрашали яблуками, цукерками, коржиками тощо. Робили також саморобні іграшки з кольорового паперу або видутих яєць.

Не перестарайтеся

Зараз для купівлі чи створення оригінальних ялинкових іграшок значно більше можливостей. Але не варто кидатися на все, що нині блищить та переливається на прилавках магазинів. Адже сьогодні мінімалізм – одна з модних тенденцій у різних галузях. І прикрашання ялинки – не виняток.

– Кількість прикрас залежить від розмірів ялинки і навіть від того, де саме вона буде розміщуватися в кімнаті. Якщо в кутку, як це роблять зазвичай у наших невеликих квартирах, – це одна справа. А якщо є можливість встановити велике дерево зростом 170–180 см так, щоб навколо можна було водити хороводи, то доречно повісити від 60 до 100 базових іграшок, – каже Олександра Стародуб і пояснює: – Базові – це прикраси одного формату (зазвичай кулі) у двох кольорах, наприклад білому та червоному.

Матеріал та фактуру можете обирати на власний розсуд – глянцеві чи матові, оксамитові чи велюрові… В якості додаткових прикрас можна використати інші іграшки і третій колір. У такому форматі ваша ялинка може вийти як на картинках з інтернету.

– Останнім часом дуже модними стали монокольорові ялинки – ті, що прикрашені в одному кольорі. Але мені здається, ця тенденція починає поступово відходити, – пояснює Олександра Стародуб. – Наприклад, зараз популярним рішенням став варіант для сміливих – іграшки чорного кольору. Якщо в минулі роки доводилося робити їх власноруч, перефарбовуючи прикраси, то тепер їх вже можна без проблем і за доступною ціною придбати в магазинах. Це естетично, але до цього ще не всі звикли.

Власне, кожен обирає для себе. Мені особисто монокольоровість не подобається. У мене навпаки – дуже яскрава карнавальна ялинка.

Більше теплих вогників

Крім іграшок, не варто забувати і про інші елементи прикрашання ялинки. Тим більше що цього сезону неабияк популярні гірлянди. Більше того, вони можуть стати ледь не головною прикрасою вашого різдвяно-новорічного дерева, вважає Олександра Стародуб.

– У цьому році акцент на великій кількості вогників. І це має бути лампове світло – не біле холодне, а жовте тепле. Прикрашаємо у два етапи: першу гірлянду намотуємо на «голу» ялинку – навколо стовбура. А другу – після іграшок поверху. Загалом, чим більше буде світла, тим краще. А тепле світло додатково підсилить домашню атмосферу.

Срібний бик чекає

У році, що минає, важливу роль грав жовтий колір. А от прийдешній рік диктує іншу моду: у тренді – фіолетовий і всі його відтінки (ніжно-бузковий, лавандовий, баклажановий, пурпурний).

Також не забувайте, що символом 2021 року є Білий металевий бик. Цим пояснюється така велика кількість прикрас у білому кольорі. Особливо багато їх у нестандартній формі – не суцільні, а силуетні: ялинки, бурульки, сніжинки.

– Біло-сріблястий бик, звісно, диктує певну моду. До того ж білий колір – це класика. Не дуже яскраво, але завжди доречно. Особливо коли мова йде про видовжені у вертикальній площині іграшки, ті ж самі бурульки, – каже Олександра Стародуб і зазначає, що циклічність модних тенденцій збільшила попит на іграшки, які були в покоління 50-х чи початку 60-х років минулого століття.

– Іграшки на прищіпці переживають нову хвилю популярності. Ті, що фіксуються безпосередньо на гілці, а не звисають з неї донизу, – додає майстриня.

Беремо справу у власні руки

Щодо іграшок, зроблених своїми руками, то тут все залежить лише від фантазії та навичок. З одного боку, це дозволяє реалізувати свої ідеї, а дітям ще й пишатися власною іграшкою, для якої знайшлося почесне місце на ялинці.

– Навіть без особливих вмінь та довгих тренувань можна виготовити прикраси за лічені хвилини. Наприклад, взяти яскраві елементи з конструктора лего і з’єднати їх, затиснувши нитку. Це підійде родинам, які, наприклад, щойно переїхали і не мають під рукою традиційних іграшок, – радить Олександра Стародуб.

Також можна використовувати будь-які природні матеріали або підручні засоби – шишки, гілочки, висушені ягоди, дитячі іграшки… Тут усе залежить лише від сміливості і бажання експериментувати.

Але варто пам’ятати і про побічний ефект. По-перше, не забувати про пожежну безпеку: іграшки з паперу, вати чи інших легкозаймистих речовин можуть стати причиною пожежі. А по-друге, часто іграшки хендмейд не служитимуть довго.

– На жаль, не все можна зберегти до наступного сезону. Бо на ваші іграшки можуть зазіхати міль чи навіть миші. А лимони, наприклад, темнішають – і нічого з цим не зробиш, – застерігає Олександра Стародуб.

***

Утім, як би ви не вирішили прикрасити ялинку, головне – аби сам процес і результат зробили ваш настрій та настрій ваших близьких більш святковим. Експериментуйте, робіть і вірте, що наступний рік обов’язково буде кращим.

тижневик "Семь дней"

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *