До ДСНС все частіше надходять повідомлення про пожежі в екосистемах, вогнеборці закликають громадян бути свідомими і не порушувати законодавство, випалюючи сухостій! – | Чернігівщина

Переважна кількість займань в природних екосистемах трапляється через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження рятувальників і з потеплінням почали наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою та сміття. Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об’єкти інфраструктури та завдає матеріальних збитків.

Так упродовж минулої доби надзвичайники неодноразово залучалися до ліквідації займань в екосистемах на території всієї країни.

Зокрема, 15 березня на спецлінію “101” надійшло повідомлення про пожежу очерету на відкритій території у м. Миколаїв. На місце оперативно прибули рятувальники й ліквідували пожежу на площі 500 кв. м. Того ж дня, вогнеборці ліквідували пожежу сухої трави та сміття (15 кв. м) на відкритій території у мікрорайоні Матвіївка. Ймовірна причина обох пожеж — підпал.

У свою чергу рятувальники Херсонщини чотири рази виїжджали на гасіння очерету. Такі випадки зафіксовано в Білозерському, Олешківському та Голопристанському районах. Загальна площа гасіння склала 2,98 га.

Минулої доби бійці ДСНС Дніпропетровської області кілька разів залучалися до ліквідації пожеж в природних екосистемах. Так, до Служби порятунку «101» надходило повідомлення про пожежу поза межами села Соколове, Новомосковського району. По прибуттю до місця виклику було встановлено, що на відкритій території горить трава на площі 2,5 га. Вогнеборці ліквідували займання. Також рятувальників сповіщали про пожежі на відкритих місцевостях, поблизу села Сурсько-Михайлівка, Солонянського району, де горів очерет на загальній площі 2 га; у місті Новомосковськ горів сухостій на площі 2 га; у Новокодацькому районі міста Дніпро зайнялася суха трава на площі 2,5 га , а у Довгинцівському районі міста Кривий Ріг горіла суха трава на площі 3 га.

Шановні громадяни! Нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Отже з’явилася надія на те, що більш жорсткі та рішучі дії представників ДСНС у боротьбі з безголовими паліями усе ж таки дадуть результати.

Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах. Застерігаємо! Якщо такі поняття як совість та свідомість у паліїв відсутні, упевнені, суворе покарання змусіть губителів природи отямитися.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *