Чернігівський театр відкриває двері для глядачів

12:41, 22 августа
Культура

Олександр Гавриленко

Хороша новина для всіх шанувальників театрального мистецтва сталася протягом тижня. Після майже п’ятимісячної перерви, спричиненої карантинними обмеженнями, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка відновив роботу. Колектив театру вже почав радувати чернігівців своєю творчістю. Так, 18 серпня на експериментальній сцені актори зіграли «Наймичку» за п’єсою Івана Карпенка-Карого.

Генеральний директор театру Сергій Мойсієнко розповів,: п’ять місяців, поки театр знаходився на карантині, далися творчому колективу не легко. Адже, за його словами, для актора немає нічого гіршого за відсутність постійного контакту з глядачем. Звичайно ж, театр не припиняв роботи, але з початком дії обмежень вагома її частина перемістилася в онлайн-режим. Навіть читання сценаріїв акторами та режисерами і репетиції проводилися за допомогою мережі Інтернет. Утім такі заходи не здатні були замінити необхідної для театрального мистецтва живої взаємодії.

– Звісно, людина втрачає професійні навики, – розповів Сергій Мойсієнко, – Іде творче вигорання, з’являється відчуття безнадії. Кожен з нас неодноразово ставив перед собою запитання: а що буде завтра? Врешті-решт прийшло розуміння, що з цією хворобою нам доведеться жити ще тривалий час. Тому для того, аби театр не загинув, ми відновили роботу.

Для того щоб убезпечити колектив від поширення небезпечної хвороби, роботу театру відновили з певними обмеженнями та особливостями. Крім постійної дезінфекції приміщень та щоденного контролю температури у працівників, довелося змінити й формат живих репетицій. Зокрема, під час них актори працюють у масках, а кількість присутніх людей максимально обмежена. Зміни торкнулися не тільки акторів, а й музикантів. Так, відтепер вони репетирують не в оркестровій ямі, а в глядацькій залі, де відстань між оркестрантами набагато більша.

Зміни торкнуться і глядачів. Відтак у залі можна буде сидіти лише в шаховому порядку. Тобто так, щоб сусідні місця, як по боках, так і спереду і ззаду, були вільними. Таким чином зберігатиметься соціальна дистанція.

Одна з причин відновлення роботи театру – не тільки необхідність підтримання працівників у формі, а й фінансова скрута. Так, Сергій Мойсієнко розповів, що рахунки, які доводилося щомісячно сплачувати театру, за умов відсутності прибутку від продажу квитків часто були непомірними. Тож навіть попри те, що кількість глядачів, що зможуть відвідати вистави, буде меншою, ніж зазвичай, все ж це має хоча б трошки поліпшити стан справ.Які прем’єри очікувати у новому сезоні

28 серпня глядачі нарешті побачать прем’єру вистави «Приборкання норовливого» Ярослава Стельмаха. Вона мала відбутися ще 27 березня, але зі зрозумілих причин цього не сталося.

– Акторам було надзвичайно важко пережити цей час не працюючи. Деякі буквально божеволіли і приходили під двері театру. Кожного дня питали: коли?» – згадує художній керівник театру Андрій Бакіров.

Крім того, він розповів про наступні прем’єрні вистави, над якими сьогодні працює творчий склад театру. А це «Небезпечні зв’язки» за романом Шодерло де Лакло, «Чорна комедія» П .Шеффера, «На полі крові» і «Йоганна, жінка Хусова» Лесі Українки та поновлення вистави «Майська ніч» М. Старицького за повістю М. Гоголя.

До того ж він висловив сподівання, що заплановане на 26 жовтня відкриття XXVII Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» все ж таки відбудеться. Щоправда, поки до кінця невідомо, яких саме гостей слід очікувати на сцені чернігівського театру.

Тож попри пов’язані з карантином негаразди, проблеми, з якими зіштовхнулися театрали, почали відступати на задній план. А всі, хто скучив за сценічним мистецтвом, нарешті зможуть насолодитися його плодами.

Еженедельник "Семь Дней"
театр вистава карантин коронавірус

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *