“Зворотний бік краси”: черкаські волонтери-екологи просять про допомогу

Екологи, студенти, викладачі, випускники ЧНУ ім. Богдана Хмельницького та небайдужі волонтери за щорічною традицією завітали до Холодного яру, щоб охороняти червонокнижні підсніжники. Зі слів екологів та науковців, акція є волонтерською, та буде тривати ще 3-4 тижні.

Відповідний допис опублікував у себе на сторінці у “Фейсбук” директор ННІ природничих та аграрних наук у ЧНУ ім. Б. Хмельницького Максим Гаврилюк.

У Холодному Яру розпочався сезон квітування підсніжника складчастого. Для тисяч людей – це чудова можливість виїхати на природу, помилуватись квітами та відчути свіжий подих весни. Для природоохоронців – гаряча пора. Максим Гаврилюк розповідає, що вже 20 сезон бере участь в охороні унікальних першоцвітів.

– Двадцятий рік! Навіть важко самому в це повірити. Двадцятий рік волонтери вимушені знову рятувати ситуацію. Про що говорить ця цифра? Про те, що державні структури не здатні забезпечити виконання своїх функцій. Який вихід? Він є – це створення Національного природного парку “Холодний Яр”, який мав би охороняти біорізноманіття, а також розвивати туризм. Але знову і знову знаходяться ті, хто розповідає, що треба порадитись із місцевими мешканцями та ще добре поміркувати, чи варто його створювати. Хоча погодження Держлісагентства на створення нацпарку вже є, межі узгоджені. Тож для створення нацпарку потрібна лише політична воля, – зауважує науковець.

Зі слів Максима Никандровича, у ці вихідні охорону підсніжників забезпечили випускники-екологи, які раніше приїжджали сюди як студенти. Далі долучаються студенти та викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та інші небайдужі. Але волонтери потребують допомоги.

– Як і раніше, акція є волонтерською, тривати вона буде ще 3-4 тижні. Багато хто допомагає в її проведенні. Чим можна допомогти? 1) Долучитись особисто до охорони. 2) Якщо у вас є транспорт (автомобіль або мікроавтобус) – допомогти із підвезенням учасників охорони. Адже цього року через карантин студенти не будуть ночувати в селі, а їздити щодня. 3) Крім цукерок та печива студентам також привезіть талони на паливо. Ось такий він, зворотний бік краси, яку мають можливість бачити тисячі українців, – підсумовує науковець.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *