З початку року піротехніки | Чернігівщина вилучили та знищили понад 10 тисяч вибухонебезпечних предметів – | Чернігівщина

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 29 березня, здійснено 66 виїздів, під час яких виявлено 154 боєприпаси.

На Львівщині упродовж минулих вихідних піротехніками 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Дрогобич) було вилучено і знищено 8 вибухонебезпечних предметів, а саме: у селі Волуйки Золочівського району – 7 мінометних мін калібру 81 мм; у місті Сколе, що у Стрийському районі – артилерійський снаряд калібру 100 мм. Боєприпаси було вивезено до спеціально відведеного місця та знищено із дотриманням усіх заходів безпеки.

28 березня на Київщині фахівцями Частини спеціальних робіт Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України було вилучено і знищено п’ять боєприпасів: 2 артилерійські снаряди калібру 76 мм, які виявлено біля приватного подвір’я у с. Княжичі, Броварського району, та три артилерійські снаряди калібру 75 мм, які знайдено у лісі поблизу с. Мощун, Києво-Святошинського району.

Того ж дня на Сумщині піротехніками проведено роботи зі знешкодження 45-ти мм артилерійського снаряду. Небезпечну знахідку раніше виявили в лісосмузі у с. Гвинтове на Буринщині.

Водночас, у Херсонській області піротехніки ДСНС знищили два артилерійських снаряди часів минулих війн калібром 75 та 105 міліметрів. Ці боєприпаси були виявлені напередодні під час пошуків металобрухту місцевими мешканцями на територіях Чаплинського та Білозерського районів.

Також у Миколаївській області піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд калібром 100 мм. Вибухонебезпечний предмет знайшла жінка поблизу дитячого майданчика у м. Миколаїв. Про знахідку громадянка відразу повідомила за екстреним номером 101. Фахівці ДСНС вилучили та знищили боєприпас шляхом контрольованого підриву.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 29 березня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,47 га території та виявлено і вилучено 36 ВНП.

Водночас, протягом минулої доби, піротехнічними розрахунками ГУ ДСНС України у Луганській області було обстежено 2,25 га території області у Сєвєродонецькому районі, де було виявлено та вилучено 85 одиниць вибухонебезпечних предметів, а саме: артилерійських снарядів 41, 9 мінометних мін, 32 гранати та 3 одиниці інженерних боєприпасів.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 10 тис. 230 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 16 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *