У селі на Сарненщині – спалах норовірусу: школа вже тиждень на карантині

фото ілюстративне

У селі Ясногірка, що на Сарненщині – 500 тутешніх дітей вже тиждень не відвідують школи. А все тому що частина з них відчули симптоми харчового отруєння.

Нагадаємо, 68 дітей одного дня не прийшли до школи, а 16 з них звернулися за допомогою до медиків, тож її закрили на карантин допоки не з’ясували причину такого масового занедужання, пише Рівне Вечірнє.

За словами начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Рівненській області Василя Тонконоженка, сьогодні були отримані  результати дослідження аналізів діток, які захворіли. У 3 з них виявили норовірус. Це інфекція, яка викликає враження кишково-шлункового тракту. Захворіти нею можна у тому випадку, якщо недотримуватися особистої гігієни. А симптоми схожі до сальмонели. 

До слова, стверджувати те, що це недотримання санітарних норм на кухні у навчальному закладі чи воді, не можна. Адже у 80% випадків норовірус передається побутовим шляхом, 20% водним, проте тоді було би набагато більше хворих дітей.

Варто зазначити, що спалах норовірусу тут був присутній ще до початку навчального року. Проте спалах захворювання стався у селі тільки зараз. 

Тож сьогодні у Сарненській РДА Комісія з ТЕБ та НС має вирішити, чи буде працювати школа у Ясногірці. Згідно рекомендацій, відновити навчання планують вже з понеділка, однак за певних умов – дотримки санітарних норм та особистої гігієни. 

 На даний час робота харчоблоку не буде відновлена, поки не буде водопостачання, яке відповідатиме санітарним нормам.

За словами Василя Тонконоженка, також було обстежено 13 працівників, які обслуговували дітей в харчоблоці в той день. Ні носійство кишкових інфекцій, ні норовірусу не було зафіксоване. 

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *