У притулку для бездомних у Житомирі не приймають безхатьків. ВІДЕО

Житомирський міський центр обліку для бездомних людей із 10-го серпня припинив приймати безхатьків.

Про це розповів його керівник Владислав Паламарчук, інформує suspilne.media.

За словами Владислава, це сталося через те, що міські служби соціального захисту не взаємодіють із притулком і не хочуть долучатися до розв’язання його проблем.

Віктор Закусило – один із 40-ка безхатьків, які тимчасово проживають у міському центрі обліку бездомних людей. Він розповів, що тут 3 роки. Привезли його на інвалідному візку. Тут його полікували поставили на ноги.

Віктор Закусило: “Працював на пилорамі у Вересах Житомирського району. На мене впала колода і переламала мені ноги. Мене посадили в машину і привезли сюди. Я ходити взагалі не міг. Зараз, як бачите, нормально себе почуваю. Всі від мене відмовилися. Куди мені подітися?”

Рік у притулку проживає й Людмила Клименко. Вона розказала, що лише тут відчула себе людиною і навіть почала підробляти у центрі кухаркою.

Людмила Клименко: “У мене хата є батьківська. Батьки померли. А старша сестра собі в руки забрала цей дім. Я не можу там проживати, бо я втратила всі документи. Зараз мені роблять документи, довідки на пенсію теж. Тобто все може налагодитися”.

Керівник притулку Владислав Паламарчук пояснює, що заклад закривається, бо він нікому в місті не потрібен і немає грошей на його утримання. Тож, бездомних сюди більше не привозитимуть.

Владислав Паламарчук: “Ми потрапили у замкнуте коло. Я хочу, щоб у нашій організації була повна взаємодія з поліцією, лікарнями та соціальним захистом. Центр буде функціонувати по-новому. Ми переглянемо всі моменти, зустрінемося з керівниками департаментів служб, щоб спільно напрацювати порядок взаємодії”.

Керівниця міського департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір розповіла, що центр для безхатьків розпочне працювати після проведення ремонту у ньому.

Вікторія Краснопір: “Ми вирішили зробити невелику паузу у прийомі людей. На 2-3 дні. Це потрібно для того, аби прибрати приміщення, відремонтувати, продезінфікувати, випрати все, що там є. Центр не припиняє свою роботу. Мешканців притулку ніхто звідти не проганятиме у міські двори”.

Автор Володимир Шолдрук.

Камера Олександр Данилюк

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *