(Youtube/скриншот)
Провідні національні лабораторії США використовували китайські суперкомп’ютери у своїх дослідницьких проєктах. Такого висновку дійшло новинне видання Daily Caller після журналістського розслідування.
Суперкомп’ютери — це високотехнологічні системи, які використовують для складних обчислень. Потужність одного суперкомп’ютера дорівнює потужності десятків тисяч новітніх MacBook разом узятих.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
США намагаються обмежити доступ Пекіна до американських технологій, щоб він не міг удосконалювати свої суперкомп’ютери. А саме вони відіграють головну роль у розробленні ядерної зброї.
Вашингтон наклав санкції на низку китайських суперкомп’ютерних центрів. Але під час розслідування з’ясували, що їхніми послугами користувалися більш ніж у сотні дослідницьких проєктів, у яких брали участь провідні національні лабораторії та університети США.
Аналітики й законодавці кажуть, що використання китайських суперкомп’ютерів створює ризик витоку американських технологій.
Водночас гранти на ці дослідницькі проєкти виділяє Пентагон і Міністерство енергетики.
Аргонська національна лабораторія відома розробленням атомної бомби. Вона брала участь у 29 дослідницьких проєктах із використанням китайських суперкомп’ютерів, внесених до чорного списку.
У межах дослідницького проєкту 2020 року з ученими в Аргонській національній лабораторії працював студент із китайського університету, який внесено до чорного списку.
Інший приклад — Лос-Аламоська національна лабораторія — провідна ядерна лабораторія США. Вона брала участь більш ніж у 20 дослідницьких проєктах із використанням китайських суперкомп’ютерів, що перебувають під санкціями.
У 2022 році науковці з цієї лабораторії також працювали разом зі співробітниками з китайського університету, внесеного до чорного списку.
Крім того, Національна лабораторія Оук-Ридж взяла участь у 26 дослідницьких проєктах із використанням китайських суперкомп’ютерів, що перебувають під санкціями. Лабораторія відома своєю роботою над Мангеттенським проєктом — програмою зі створення першої ядерної зброї під час Другої світової війни.