У Калуші розпочали геофізичні роботи у рамках екологічного моніторингу

27 липня представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу розпочали геофізичні роботи на території Калуської громади.

«Виконано 3 профілі по реперних лініях на руднику «Ново-Голинь» в селі Кропивник методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі. Геофізичні роботи будуть тривати орієнтовно 2-3 тижні. З метою оцінки напруженого деформованого стану гірничого масиву відпрацьованих шахтних полів, заплановано відпрацювати ділянки в с. Сівка-Калуська та с. Кропивник», — йдеться у повідомленні на офіційному сайті Калуської міської ради.

Про те, що фахівці інституту вже завершили геодезичні роботи і приступають до геофізичних, цього тижня йшлося на оперативній нараді у міськвиконкомі. А цього понеділка, 26 липня, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич повідомив, що до моніторингу засоленості води наразі не приступили — завадили погодні умови. За його словами, планується відкриття свердловин для виявлення фактів засолення ґрунтових вод.

Нагадаємо, за результатами переговорної процедури на закупівлю послуги «Запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник», управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради 14 червня цього року уклало договір з Івано-Франківським національним університетом нафти і газу.

Роботи з моніторингу розпочалися 17 червня з обстеження житлових будинків в Кропивнику та встановлення гіпсових маяків та деформаційних марок у їхні фундаменти.

Вартість моніторингу становить 420 тис. гривень. Кошти на його проведення виділили з обласного бюджету.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *