Вперше за останніх 5 років лісівники Житомирщини стикнулись з проблемою збуту

ЛІС

Минулий рік майже за всіма економічними показниками для більшості лісопідприємств Житомирської області був складним. Вперше за останніх 5 років лісівники стикнулись з проблемою збуту: коли внутрішній ринок став «перенасиченим» деревиною, а зовнішній (завдяки мораторію на вивіз лісу-кругляка) зайняли інші постачальники, переважно із Росії і Білорусі.

У складних умовах довелося долати кризу й працівникам Коростенського держлісомисгоспу.

– Лише на фініші року, як кажуть, побачити «світло в кінці тунелю», – стверджує заступник директора ДП «Коростенське лісомисливське господарство» Іван Захарчук. – Вдалося виплатити всі податки і заробітну плату, яка в середньому становить 10,5 тисячі гривень на місяць. Ціною важких зусиль і нових підходів вдалося стабілізувати фінансово-економічну ситуацію в лісгоспі.

З’явилися нові впровадженння й світлі ідеї? – цікавлюся в Івана Вікторовича

– Так, будемо розвивати і вдосконалювати власну деревообробку. А для цього треба модернізувати і наростити переробну базу, закупити нові станки і сучасне обладнання. У нас потужно працює Ушомирський лісопереробний комплекс, який потребує постійної модернізації в умовах жорсткого ринку. Зокрема ми там встановили сучасну деревообробну лінію «Вальтер», де задіяно 11 нових робочих місць. Вони щомісячно виробляють 400 кубометрів палетної заготовки і переробляють сухостійну деревину.

– Що саме ви зараз виготовляєте?

– Переважно палетні заготовки і пиломатеріали, які експортуємо в деякі країни Європи. У 2020 році у нас було заплановано переробити 5 тисяч кубометрів деревини і цю цифру подолали. Весь цей обсяг переробної продукції було експортовано без будь-яких залишків.

– Але ж ви не всю заготівлену деревину переробляєте?

– Так, дороговартісні асортименти круглої деревини продаємо на акціонах, їх «забирає» внутрішній ринок. А на переробку йде здебільшого низькосортна і сухостійна деревина. На жаль, всихання дерев майже не скорочується або скорочується дуже повільно, в залежності від кліматичних умов, а точніше – сьогоднішніх погодних аномалій.

– А в які країни експортуєте?

– Як тільки встановили сучасну лінію німецького виробництва «Вальтер», то основним покупцем нашої деревини стала Німеччина. А пиломатеріали закуповують переважно китайські партнери.

– До речі, торік багато лісгоспів не могли реалізовувати заготовлені дрова. Для вас, мабуть, новий дровокол вирішив цю проблему?

– Так, нам вдалося реалізувати всю заготовлену торік деревину і навіть дрова, а залишки на складах були мінімальними.

-Нинішній рік, мабуть, буде стабільнішим, які у вас очікування?

– Початок цього року, як кажуть, вселяє гарну надію. У січні-лютому ситуація на ринку трохи стабілізувалася, попит на деревину зріс, все, що ми виставляємо на аукціони, викупляється.

– А якщо проаналізувати і порівняти все у цифрах?

– Наприклад, у січні цього року ми реалізували продукції на пів мільйона гривень більше, ніж у січні торік. Це вдалий початок роботи, враховуючи той факт, що січень завжди був важким через постійні свята, а тепер вже й локдаун. На даний час у лісгоспі працює 127 чоловік, а в пожежонебезпечний період чисельність працюючих зростає. Вони отримують регулярні щомісячні виплати заробітної плати, включаючи матеріальну допомогу і соціальний пакет. А за 12 місяців минулого року Коростенький держлісгосп сплатив майже 30 мільйонів податків і зборів. Це також відчутний внесок до державної скарбниці нашого державного підприємства, – завершує розмову Іван Захарчук.

Джерело: Державне агентство лісових ресурсів України

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *