В Україні дозволили не робити ПЛР-тест після 14-денної самоізоляції: у якому випадку

Фото: livingstonenterprise.com

У п’ятницю, 18 вересня, під час традиційного онлайн-брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, про оновлені стандарти надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема, про зміни у проведенні ПЛР-тестування (тестування методом полімеразної ланцюгової реакції). 

За даними пресслужби Міністерства охорони здоров’я, людина, яка перебувала 14 днів на самоізоляції не повинна робити ПЛР-тестування, якщо немає жодного із симптомів COVID-19. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, окрім тих випадків, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.

ПЛР-тестування мають проводити виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря, до пацієнта відправлять мобільну бригаду для проведення дослідження методом ПЛР.

Довідково. ПЛР-тестування – тестування методом полімеразної ланцюгової реакції. Таке тестування показує наявність чи відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки ПЛР-тесту можна виявити у хворого коронавірус ще у перші дні зараження. Проводять тестування методом забору зразків із верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта.  

Нагадаємо, станом на 18 вересня, у Львівській області підтверджених 17 869 випадків інфікування коронавірусом. З них – 507 людей померли та 5 901 пацієнтів одужали.

За даними пресслужби Міністерства охорони здоров’я

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *