У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО

09:41, 15 марта
Общество

Сергій Кириченко

Учора, 14 березня, чернігівці поклали квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та Героям Небесної Сотні з нагоди Дня українського добровольця.

Участь у заході взяли військові та цивільні: ветерани і нинішні захисники України, волонтери, представники влади, громадськість.

День українського добровольця встановлений 17 січня 2017 року Верховною Радою. Дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом.

Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі оборони від військового наступу російсько-терористичних військ Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

Так розпочався бойовий шлях Першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований Перший батальйон оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького.

Серед перших бійців батальйону були і наші земляки – добровольці з Чернігова. Зокрема, учасник Революції Гідності, учасник бойових дій в зоні антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, нині військовослужбовець Збройних сил України, старший солдат Ігор Сергусь та його друг – солдат Іван Кононович, який загинув на бойовому чергуванні у жовтні 2014 року.

Сьогодні, коли ще триває війна з російським агресором і частина даних засекречена або чекає на дослідження, можна лише дуже приблизно окреслити чернігівський вимір початків українського добровольчого руху навесні-влітку 2014 року.

Поки що приблизно відомо, що у у складі 13-го батальйону територіальної оборони «Чернігів-1» та 41-го батальйону територіальної оборони«Чернігів-2» (перша хвиля) перебувало до 600 бійців, добровольчому батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів» – до 200 бійців.

Також діяли інші добровольчі формуванняя. У складі «Правого сектору» та ОУН брало участь до 70 чернігівських бійців, у батальйоні «Азов» – до 15, у батальйоні «Айдар» – до 5, у інших формуваннях – до 20.

За проявлену мужність та відданість військовій присязі наші герої-добровольці відзначені високими державними нагородами, відзнаками президента України, орденами «За мужність»,«Богдана Хмельницького», «Золота Зірка» з присвоєнням звання «Герой України», а також недержавними нагородами – орденами «Лицарський хрест добровольця» та «Народний Герой України».

Усього за офіційними даними події Революції Гідності та російсько-українська війна на Сході України забрали життя 186 загиблих земляків.

Учасники Зібрання вшанували пам’ять усіх, хто загинув під час Революції Гідності та при виконанні військового обов’язку у відбитті російської агресії в зоні антитерористичної операції та операції об’єднаних сил в Луганській та Донецькій областях України, хвилиною мовчання, та разом поклали квіти до пам’ятних стел загиблим героям.

Чернігівська міська рада
добровольці вшанування АТО Революція гідності меморіал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *