Свято української кухні проведуть у Кременчуці

Медові шулики з маком

У нашому місті вже цієї неділі, 23 серпня, відбудеться святоукраїнської кухні «Із води та муки печемо шулики». Захід розпочнеться о 16:00, біля відділу абонемента Кременчуцької міської ЦБС для дорослих (вул. Соборна, 11), передає прес-служба Кременчуцької міськради. 

Як зазначається, під час свята мешканцям Кременчука хочуть розповісти про улюблену страву українців – медові шулики з маком. Щороку їх слід готувати на свято Маковія. 

Присутні зможуть побачити театралізоване дійство з головними героями повісті «Кайдашева сім`я» І.Нечуй-Левицького – свекрухою Одаркою та невісткою Мотрею. А всім охочим дозволять долучитися до таких українських обрядів, як розкачування коржів для шуликів, виготовлення обрядових букетів-маковійчиків з квітів та польових трав. Останнє, є традиційною символікою Маковії. 

Разом із дітками батькам пропонують подивитися на те, як організатори будуть розмальовувати запашні пряники-медяники. Присутнім взяти участь у майстер-класах не дозволять. Причина – необхідно дотримуватися всіх карантинних заходів. 

Утім, проведуть кулінарну вікторину, ігри та конкурси. Ті, хто активно прийматиме участь, зможуть отримати символічні призи. Побачити можна буде й різні локації, книжкову виставку-підказку «Смачного читання: улюблені страви у творах класиків» та виставку української хустки «Квіткове диво на плечах». Також, можна буде послухати пісенний фольклор і побачити танцювальні номери.

Усіх кременчужан закликають долучитися до свята, відпочити тілом і душею. Бажано приходити у вишиванках, або вишитому одязі. Це допоможе створити неабияку атмосферу!  

Раніше, видання 05366 повідомляло: яке 19 серпня свято та що не можна робити. А також: «Вишиваний Кременчук»: для мешканців міста проведуть конкурс, вишиванки з Полтавщини відправили як подарунок для глав іноземних держав та кременчужани вбралися у вишиванки. 

Кременчуцька міська рада

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *