Сучасні питання потребують сучасних рішень

20:28, 23 березня
Суспільство

Надійне джерело

Безпека в інтернеті: на що звернути увагу.

Сучасні гаджети, розширивши комунікаційні межі, розкрили нові можливості для спілкування та освіти. Сьогодні через COVID-19 діти проводять дедалі більше часу в інтернеті. А під час дистанційного навчання мають необмежений доступ до онлайн-ресурсів. З яким контентом вони працюють? Як інтерактивний досвід впливає на їхню соціалізацію? Безперечно, що питання безпеки в Інтернеті є складовою безпеки освітнього простору.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області Лілія Синчук розповіла, на що важливо звернути увагу педагогам і батькам заради безпеки дітей в інтернеті.

Застосування дистанційних технологій навчання розшириломожливості отримання освіти в умовах пандемії та карантину, але всесвітня мережа сповнена прихованими загрозами. Зараз дитина може переглядати будь-які матеріали, спілкуватися з незнайомими людьми за допомогою чату або електронної пошти. На жаль, зловмисники все частіше використовують ці канали. Видаючи себе за однолітків жертви, вони можуть дізнаватися не лише особисту інформацію, а й шукати особистої зустрічі. Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей Міністерство науки і освіти України розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.

Лілія Синчук зауважила, що залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини. Найбільшої уваги потребують підлітки, оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів та потреби в спілкуванні з однолітками.

Батькам варто будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною, заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих, встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якимикористується дитина, та їх відповідність віку дитини, бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки. У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до поліції.

На сьогодні понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, які працюють в режимі онлайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім’ю в обмін на товари і послуги. А кожна п’ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників.

Педагогічним працівникам не варто розповсюджувати паніку та не слід наголошувати дітям на суїциді та називати це слово у розмовах чи під час навчання (важливо вживати “те, що може завдати шкоди здоров’ю та життю), а також на назвах “суїцидальних” ігор чи челенджів, оскільки таким чином дорослі ще більше привертають уваги дітей до цієї теми та викликають бажання ознайомитись з ними.

Як тільки педагогічним працівник помітили будь-які зміни у фізичному, психологічному, психічному стані дитини, слід у невимушеній обстановці поговорити з дитиною, а також разом повідомити батьків, якщо дитина боїться це зробити самостійно.

Якщо дитина має психологічні проблеми та немає з ким ними поділитись, то варто звернутись до організації Teenergizer, де надають психологічні консультації рівний-рівному (38 066 136-33-14), чи зателефонувати на Національну дитячу “гарячу лінію” 0 800 500 225 або 116 111.

Рекомендації :Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

“Створюємо онлайн-простір разом з дітьми”: довідник для батьків та вихователів

“Створюємо онлайн-простір разом з дітьми”: довідник для батьків та вихователів

Кіровоградщина Інтернет Безпека Молодь Сучасність

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *