Стало відомо, які зарплати отримуватимуть медики з 1 вересня

Медичні заробітки

З наступного вівторка, 1 вересня, в Україні зростуть заробітні плати медичних працівників. Про це повідомляється на сторінці «Міністерство охорони здоров’я України» в соцмережі Facebook.

Як зазначається, кошти на підвищення заробітної плати медикам вже виділили.   

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, встановлення цих доплат є лише першим кроком. Оскільки, зарплата лікаря, який пройшов інтернатуру, має починатися з 20-25 тисяч гривень.   

«Звісно, це важко зробити одномоментно. Проте вважаю, що з 1 січня 2021 року заробітна плата медичних працівників має збільшитися радикально. Саме над цим ми працюємо», – говорить Максим Степанов.   

На сьогоднішній день в Україні рівень оплати праці у сфері охорони здоров’я майже на 30% нижчий, від середньої заробітної плати по країні. На думку Степанова, це неприйнятна ситуація, яку необхідно змінити.   

Так, лікарям мають збільшити заробітні плати на 70% від посадового окладу (розрахованого за найвищим 14-м тарифним розрядом ЄТС). А фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей – у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, молодшим медичним сестрам – у розмірі 25% мінімальної заробітної плати.   

Раніше, видання 05366 повідомляло: в Україні нарахували 36 тисяч «зайвих» вчителів. А також: «Понад 19 млн в рік: у телерадіокомпанії в Кременчуці працюють 45 осіб» та «Мер Кременчука посів друге місце в рейтингу за рівнем зарплат серед очільників міст та селищ».   

Міністерство охорони здоров'я України

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *