(Youtube/скриншот)
Роботи, здатні імітувати поведінку людини. Масове виробництво андроїдів давно стало пріоритетом для китайської компартії. Тоді як Китай нарощує виробництво, американські чиновники б’ють на сполох.
За словами інженерів, ці роботи китайського виробництва з чотирма кінцівками й головою не просто імітують людські рухи. Вони здатні виражати такі емоції, як радість, щастя, гнів та смуток.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Китайські технологічні компанії розраховують вивести свою продукцію на світовий ринок до 2027 року. А масове виробництво людиноподібних роботів Пекін має намір налагодити до 2025-го.
У Конгресі зростає стурбованість у зв’язку з технологічними амбіціями компартії. Газета New York Post повідомила, що все більше законодавців хочуть заборонити імпорт таких машин.
Голова спеціального комітету Палати представників з питань Китаю Джон Муленар каже, що це не наукова фантастика. За його словами, китайське роботобудування розвиватиметься за звичною для Пекіна схемою: від отримання державних субсидій до наповнення зовнішніх ринків дешевою продукцією та просування інтересів компартії.
Муленар – не єдиний конгресмен, який порушує це питання. На одному із заходів у червні лідер більшості в Палаті представників Стів Скаліз сказав, цитата: «Китай прагне витіснити американських конкурентів з бізнесу та зробити їх залежними від людиноподібних роботів, якими керуватиме КПК». Він назвав цю перспективу самогубством і закликав Вашингтон діяти.
Деякі прогнозують жахливий сценарій. Джейкоб Гелберг, член Комісії з вивчення американо-китайських економічних зв’язків і загроз безпеці, каже, що китайська сфера андроїдів розвивається з дивовижною швидкістю. Він вважає, що в майбутньому роботів можуть використовувати для шпигунства, руйнування критично важливої інфраструктури та заподіяння фізичної шкоди американцям.
Сучасний китайський робот може бігати зі швидкістю до 17 кілометрів за годину, а також переносити вантажі.
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube: