(Youtube/скриншот)
Китай і Сполучені Штати наступного тижня обговорять питання контролю над ядерними озброєннями, що стане першими такими переговорами з часів адміністрації Обами.
У понеділок переговори очолять Меллорі Стюарт, високопосадовець Державного департаменту США, і Сунь Сяобо, керівник департаменту контролю над озброєннями в Міністерстві закордонних справ Китаю, повідомила в середу газета Wall Street Journal.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
У понеділок Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що найближчими днями дві країни проведуть “консультації з питань контролю над озброєннями і нерозповсюдження”, а також окремі переговори з морських справ та інших питань. Це сталося після візиту до Вашингтона міністра закордонних справ Китаю Ван І.
Китай розширює ядерний арсенал набагато швидше, ніж прогнозувалося, йдеться у звіті США.
Радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив у 2021 році, що президенти Китаю та США домовилися “шукати можливості розпочати дискусію про стратегічну стабільність”, посилаючись на занепокоєння Вашингтона щодо нарощування Пекіном ядерної зброї.
Але Білий дім поспішив заявити, що ці дискусії не будуть схожі на офіційні переговори про скорочення озброєнь, подібні до тих, які США вели з Росією.
Відтоді американські чиновники висловлювали розчарування тим, що Китай не виявив особливого інтересу до обговорення кроків зі зменшення ризиків, пов’язаних з ядерною зброєю.
У жовтні Пентагон заявив, що Китай має понад 500 діючих ядерних боєголовок у своєму арсеналі і, ймовірно, матиме понад 1000 боєголовок до 2030 року. Але Пекін вже давно стверджує, що США вже мають набагато більший арсенал. Росія і США разом володіють майже 90% всієї ядерної зброї у світі. За оцінками, загальний ядерний арсенал США налічує понад 3700 боєголовок.
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube: