(Youtube/скриншот)
Швейцарія заморозила фінансові активи росіян на суму близько 7,7 млрд швейцарських франків ($8,81 млрд), повідомив у п’ятницю уряд країни.
Це більше, ніж 7,5 млрд франків, які, за словами швейцарського уряду, були заблоковані торік після того, як нейтральна країна прийняла санкції Європейського союзу. Точну суму назвати складно, оскільки до санкційного списку додаються або виключаються нові люди, а також ведуться судові справи щодо заморожування або розблокування нових активів.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Державний секретаріат з економічних питань (SECO), агентство, що контролює санкції, заявив, що цифра в 7,7 мільярда франків є лише останньою оцінкою і може бути змінена. Точніші підрахунки очікуються до кінця другого кварталу 2024 року, коли швейцарські банки подадуть звіт уряду.
Збільшення обсягу заморожених активів пов’язане з тим, що за останні 12 місяців до санкційного списку було внесено 300 осіб і 100 компаній та організацій. До списку внесено ймовірні доходи від грошових вкладів, облігацій, акцій, а також нерухомість і розкішні автомобілі.
Крім того, заблоковано рух валютних активів на суму 7,4 мільярда франків, що належать російському центральному банку.
Проте заморожені активи — це лише мала частина загальних статків росіян у Швейцарії: за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, у банках країни зберігається 150 мільярдів франків.
Президент Швейцарії Ален Берсе пообіцяв посилити підтримку України під час свого візиту в країну минулого місяця й обговорив можливість використання прибутку від заморожених російських активів для відновлення країни.
Європейська комісія працює над пропозицією об’єднати частину прибутку, отриманого від заморожених російських державних активів, для допомоги Україні та її післявоєнному відновленню. Швейцарія бере участь в обговоренні, але поки що не вирішила, чи підтримувати цю пропозицію.
Однак Швейцарія відхилила прохання інших країн дозволити відправити в Україну зброю та боєприпаси швейцарського виробництва, посилаючись на закони про нейтралітет.