Так, з початку 2024 року у Білій Церкві подали 16 звернень до Національної служби здоров’я України. Більшість скарг – через відмову у наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій, а також через вимагання коштів за надання послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів, за які вже заплатила держава.
7 із 16 скарг, які надійшли НСЗУ з Білої Церкви, були через вимагання коштів за надання медичних послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів, передбачених Програмою медичних гарантій. Скаржились у зв’язку з цим на Білоцерківські міські лікарні №1 та №2, Білоцерківську центральну районну лікарню Маловільшанської сільради.
Ще чотири скарги стосувалися відмови у наданні медичних послуг, які передбачені Програмою медичних гарантій. Скаржились у цих випадках на міські центри первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2, Білоцерківську центральну районну лікарню.
Ще три скарги стосувалась надання неякісних медичних послуг у Білоцерківському пологовому будинку та міські лікарні №1 тощо.
Інші скарги на лікарні стосувалися неетичного поводження з пацієнтами, недотримання електронної черги, відмові у наданні послуг, передбачених ПМГ, укладених декларацій.
Як діяти, якщо ваші права порушили
«Якщо від пацієнта вимагають оплату за ліки, послуги чи витратні матеріали у медзакладі, який має договір з НСЗУ, відмовляють у наданні медичної допомоги або надають її не в повному обсязі, то це вагома причина звернутися зі скаргою. Держава вже оплатила для пацієнтів ці послуги, і про це повинні знати пацієнти і не забувати лікарі», – повідомляють в НСЗУ.
Що робити, якщо ваші права порушили:
1. Звернутися зі скаргою до головного лікаря.2. Якщо головний лікар не вирішує проблему, звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.3. Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі «Громадянам».
Крім електронної форми, є ще способи, як можна подати скаргу:
• за безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення;• надіслати офіційний лист на електронну пошту НСЗУ: [email protected];• надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073;• написати звернення на особистому прийомі громадян.
Яку інформацію варто вказувати у заяві:
1. Прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження.2. Дату вчинення порушення. 3. Правильну назву лікарні.4. Посаду, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали чи відмовлялася надати послугу.5. Детально опишіть ситуацію.6. Зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити або яку з вас вимагали. За наявності додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги.7. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер мобільного, електронну адресу, поштову адресу.
Рейтинг шкіл Білої Церкви за результатами НМТ: хто в лідерах.