Полтавських донорів перевіряють на Covid-19

Донедавна фахівці Полтавської обласної станції переливання крові обстежували донорську кров на 4 види інфекцій. Це були поверхневий антиген вірусу гепатиту В, антитіла й антиген ВІЛ-інфекції, гепатит С й антитіла сифілісу.

Після ухвалення Кабінетом Міністрів України відповідної постанови до цього переліку додалося ще одне, безкоштовне для донора, обстеження – на Covid-19. Його виконують шляхом ІФА-тестування, результат можна отримати вже наступного дня.

За словами головного лікаря обласної станції переливання крові Володимира Рудікова, протягом двох тижнів цей новий для закладу вид обстеження вже пройшли дві сотні донорів. Згідно з результатами, близько половини з них до моменту здачі крові перехворіли на коронавірусну інфекцію.

Кров тих донорів, у кого виявили антитіла до коронавірусної інфекції, наразі зберігають у спеціальних холодильниках. Із її плазми визначений Кабміном завод-виробник буде виготовляти гіперімунний імуноглобулін – інформує КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я”.

Читайте також: На Полтавщині – 197 випадків коронавірусу. 

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *