Політична криза у Чернігівській обласній раді вичерпана. Сьогодні має відбутися друга сесія

10:01, 26 января
Политика

Сергій Кириченко

Втретє зривати сесію Чернігівської обласної ради депутати не будуть – 26 січня на засідання збереться достатня для кворуму кількість обранців. Про це повідомляє «Суспільне. Чернігів» з посиланням на заступника голови облради Дмитра Блауша.

За його словами, підтвердили участь у сесії 50 депутатів від усіх політичних сил. В тому числі – від п’яти партій, які опинилися у меншості і бойкотували дві перші спроби провести сесію.

Дмитро Блауш заявив, що від фракції «Наш край» очікується 5 депутатів, від «Батьківщини» – 2, від «Європейської солідарності» – 3, від «За майбутнє» – 1, від ОПЗЖ – усі.

Натомість не усі представники партій підтвердили ці слова Дмитра Блауша. Зокрема, голова фракції За майбутнє» Арсен Дідур сказав, що його однопартійці не планують брати участі в сесії до рішення суду.

Там мають розглянути позов від представників фракцій меншості щодо неправомірності рішень, прийнятих на першій сесії облради. Розглядатиметься справа 15 лютого.

Сергій Пащенко від «Батьківщини» теж сказав, що фракція чекає на рішення суду, а до того не планує брати участі в сесії:

– На самому засіданні, на сесії, більш за все, нас не буде. Точно ще не визначились, але імовірність того, що нас не буде, – є.

Юрій Музика від «Нашого краю» зазначив, що позиція фракції незмінна:

– Ми не плануємо брати участі в сесії, де депутати інших політичних сил з порушеннями законодавства ухвалюють рішення.

Фракція партії «Європейська солідарність» планує засідання 26 січня, перед початком сесії, де й вирішить, чи братиме в ній участь. Про це сказав керівник фракції Олександр Мисник.

Ігор Базалінський, голова фракції ОПЗЖ, підтвердив, що політсила буде на засіданні сесії. На запитання, як фракція домовилася з представниками більшості, відповідати відмовився.

Нагадаємо, другу сесію Чернігівської обласної ради двічі не вдалося провести у грудні 2020 року через відсутність кворуму. Депутати від меншості не реєструвалися на засідання, а більшість, яка складається з мінімально необхідних 33 людей (Рідний дім, Слуга народу та Радикальна партія) не змогла через коронавірус зібратися у повному обсязі.

Представники фракцій меншості, вважають, що на першій сесії 8 скликання голову облради, заступників та керівництво комісій обрали з порушенням закону.

Суспільне. Чернігів
Чернігівська обласна рада облрада коаліція кворум

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *