Поліцейські керівники з Чернігівської області підуть під суд за побиття і незаконне затримання

11:53, 19 марта
Криминал

Сергій Кириченко

Керівників районного відділу поліції Новгорода-Сіверського судитимуть за проникнення до приватного будинку, побиття та незаконне затримання громадян, повідомили у Державному бюро розслідувань.

У понеділок, 15 березня, ДБР завершило досудове розслідування та направило обвинувальний акт до суду у справі незаконного проникнення до приватного будинку, побиття та затримання двох громадян з боку керівників райвідділу поліції у місті Новгород-Сіверський, Чернігівської області.

Встановлено, що у вересні 2020 року очільники цього райвідділу поліції через особисту образу, яка виникла після спільного вживання алкоголю із постраждалими, незаконно проникли до його помешкання.

Правоохоронці застосували до власника будинку та інших присутніх, у тому числі 10-річної дитини, грубу фізичну силу, а також кайданки та гумові кийки.

– Упродовж тривалого часу керівники райвідділу поліції били людей, унаслідок чого один з них знепритомнів. Потім вони наділи їм кайданки та продовжували бити вже на вулиці, куди постраждалих витяг спецзагін, який вони викликали.

Цинізм ще й у тому, що вони дочекалися поки один із постраждалих прийшов до тями, щоб продовжити його бити. Також один із поліцейських сильно вдарив 10-річну дитину.

Слідчі ДБР установили всі факти порушень вимог закону з боку поліцейських, наразі досудове розслідування завершено і справу скеровано до суду, – коментує ситуацію директор територіального управління ДБР Денис Керман.

Слідчі також встановили, що після побиття власника будинку та його товариша, який перебував у непритомному стані, незаконно затримали та доставили до відділу поліції, де протримали постраждалих до ранку наступного дня. При цьому жодних підозр правоохоронці не висували та процесуальні документи щодо їх затримання не складали.

За такі дії передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 162, ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 371,ч.1.ст.126 Кримінального кодексу України – позбавлення волі до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади.

ДБР
Новгород-Сіверський поліція свавілля ДБР

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *