Пояснили в НБУ: чи вважається онлайн-договір про кредит справжнім

Кредитний договір

Договір про кредит підписаний онлайн є та вважається справжнім. Про це повідомляється на сторінці «Національного банку України» в соцмережі Facebook.  

Як зазначається, договір є договір, в незалежності від того, як саме його підписувала людина. А саме, в паперовому вигляді, чи в онлайні. 

«Припиняти погашати кредит, який ви брали онлайн, посилаючись на те, що договір несправжній, не варто», – говорить регулятор.  

Так, кредитний онлайн-договір є рівноцінним звичайному паперовому договору. А тому, його доведеться виплатити в повному обсязі з дотриманням всіх умов договору.  

Бувають випадки, коли людина для оформлення онлайн-договору використовувала одноразовий пароль. Утім, такий пароль має таку ж саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис (за Законом України «Про електронні довірчі послуги»), поставлений у паперовому вигляді.  

Саме тому, українців просять не дивуватися, якщо їм телефонують колектори у випадку «прострочки» по онлайн-кредиту. Оскільки, людина сама надала згоду на передачу інформації про себе. Є клієнти, які вважають, що фінансова компанія порушила їх права, якщо їм починають телефонувати колектори. 

При цьому, людина не враховує, що коли вона поставила «галочку» навпроти рядка «підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, у тому числі їх передання до бюро кредитних історій», вона автоматично надала згоду на дзвінки від колекторів «в разі чого».

«Якщо клієнт припиняє платити за кредитом – фінансова компанія передає інформацію колекторам. Уважно читайте договір. Особливо, якщо берете кредит в онлайні», – наголошують в Нацбанку.  

Людина має враховувати, що вона бере на себе зобов’язання, навіть якщо вона до кінця не розібралася в «тонкості» договору і в юридичних питаннях. Від відповідальності її ніхто не звільняє.  

«Підписуючи договір, ви погоджуєтеся з його умовами. Тому будьте певні в тому, що розібралися з відсотками, комісіями, платежами, датами погашення та можливими штрафами», – пояснює регулятор.  

Раніше, видання 05366 повідомляло: з рахунків жінки «списали» 150 тисяч гривень. А також: у Кременчуці чоловік намагався взяти кредит на чужий паспорт та «Іпотека під 10% і менше: у Зеленського в самого житло в кредиті».  

Національний банк України

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *