(Youtube/скриншот)
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у вівторок закликав до ретельного розслідування цифрових сексуальних злочинів після того, як ЗМІ повідомили, що в чатах Telegram часто зустрічаються сексуально відверті підроблені зображення і відео південнокорейських жінок.
Повідомлення, що з’явилися у вітчизняних ЗМІ останніми днями, збіглися з арештом у вихідні Павла Дурова, засновника Telegram російського походження, в рамках французького розслідування випадків дитячої порнографії, наркоторгівлі та шахрайства в додатку для обміну зашифрованими повідомленнями.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Комісія зі стандартів зв’язку Кореї, державний регулятор ЗМІ, планує провести в середу нараду, на якій обговорюватимуть заходи щодо боротьби з підробками сексуального характеру.
«Це експлуатація технологій з опорою на захист анонімності. Це явний злочин», – сказав Юн під час телевізійного засідання кабінету міністрів.
Юн говорив про сексуальні злочини в соціальних мережах загалом і не згадав Telegram на ім’я.
За даними південнокорейської поліції, за перші сім місяців цього року було зареєстровано 297 випадків сексуальних злочинів, скоєних із використанням фальшивок. Це більше, ніж 180 торік, і майже вдвічі більше, ніж у 2021 році, коли дані тільки почали збиратися.
За словами поліції, більшість обвинувачених були підлітками і людьми у віці 20 років.
Серед повідомлень місцевих ЗМІ – аналіз, який набув широкого розголосу в газеті Hankyoreh, що вивчила канали Telegram, де, за її даними, поширювали глибокі підробки студенток університетів і учениць середньої та старшої школи.
Профспілка вчителів і працівників освіти Кореї заявила цього тижня, що їй стало відомо про деякі випадки, коли школярі ставали жертвами сексуальних підробок. Профспілка закликала міністерство освіти розслідувати це питання.
За даними Центру підтримки жертв сексуального насильства в армії, групи, що надає допомогу жертвам сексуального насильства в армії, у чатах Telegram також було виявлено відверто сексуальні фейки, спрямовані на жінок-військовослужбовців.
Репутація Telegram уже кілька років підмочена в Південній Кореї після того, як з’ясувалося, що мережа сексуального шантажу діяла переважно в чатах застосунку.
У 2020 році ватажка угруповання Чо Чжу Бін було засуджено до 40 років в’язниці за шантаж щонайменше 74 жінок, зокрема 16 підлітків, які надсилали дедалі принизливіші, а іноді й жорстокіші сексуальні зображення себе.
Виготовлення сексуальних підробок з наміром поширювати їх карається п’ятьма роками в’язниці або штрафом у розмірі 50 мільйонів вон (37 500 доларів США) згідно із Законом Південної Кореї про запобігання сексуальному насильству та захист жертв.