Наскільки підкуп виборців маштабний?

11:37, 29 вересня
Кримінал

Надійне джерело

П’ята частина порушень виборчого законодавства – підкуп.

Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Кіровоградській області, пише 0522.

Ігор Клименко розповів, що станом на вечір 28 вересня Національна поліція відкрила вже 123 кримінальні провадження, що стосуються виборчого процесу.  

«У цілодобовому режимі працює Ситуаційний центр, де в режимі онлайн отримуємо всю інформацію, зокрема і щодо виборчого процесу. П’ята частина всіх кримінальних проваджень – це підкуп виборців. Це ті самі продуктові набори з логотипами політичних партій. У цьому році стикаємося з такою проблемою, коли громадянам за місяць пропонують проголосувати за когось, дають аванс і потім вже напередодні виборчого дня потрібно буде проголосувати та сфотографувати цей бюлетень. Ми фіксуємо всі ці факти», – наголосив Голова Нацполіції. 

Ігор Клименко також зауважив, що відома ще одна проблема – реєстрація кандидатів-«двійників», або «клонів». 

«Слід визнати, що законом на сьогодні не заборонено зміна громадянами прізвища або ініціалів. В той же час хочу навести приклад Кіровоградської області, де кілька днів тому Нацполіція та СБУ затримала двох громадян, які намагалися підговорити місцевого жителя, який має таке саме прізвище, як і місцевий мер, за 10 тисяч гривень зареєструватися  на посаду мера. Ці факти присікаються та будуть присікатися», – наголосив глава Нацполіції. 

Ігор Клименко повідомив, що такі факти розбираються разом із представниками Громадянської мережі ОПОРА для того, щоби поліцейські могли вчасно та правильно реагувати, зокрема й на питання масової зміни місця реєстрації та голосування громадян з однієї адреси. 

Вибори Порушення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *