(Youtube/скриншот)
Заклик до свободи в Китаї звучить із самого центру Нью-Йорка. Група активістів відзначає річницю руху «Білих аркушів». Ця серія протестів стала однією з найбільших із часів студентського руху 1989 року на площі Тяньаньмень, коли також закликали до демократії в Китаї. Подробиці у Джульєтти Сун.
Мітинг у центрі Мангеттену присвятили особливому дню – річниці великої серії акцій протестів у Китаї, що дістала назву рух «Білих аркушів».
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Ті акції протесту вразили багатьох. По всій країні прокотилися хвилі демонстрацій, на яких владу засуджували за жорсткі антиковідні заборони. Протестувальники тримали білі аркуші паперу – символ цензури. Вони казали, що хочуть бути громадянами, а не рабами.
А в Шанхаї протестувальники взагалі вимагали від лідера КНР Сі Цзіньпіна піти у відставку.
Демонстранти також прямо виступили проти керівного комуністичного режиму.
Один із шанхайських протестувальників дістався США і приєднався до мітингу в Нью-Йорку в річницю руху. Для нього протест такого масштабу в Китаї здавався немислимим.
Згодом протести вщухли. Пекін скасував обмеження, але заарештував низку протестувальників. Деякі з них і сьогодні перебувають у в’язниці.
Протестувальники також засудили жорстоке поводження Пекіна з тибетцями та уйгурами. Так, сьогодні понад мільйон представників уйгурської мусульманської меншини перебувають у центрах ув’язнення в західному регіоні Сіньцзян. США стверджують, що Пекін веде щодо них геноцид, застосовуючи масові затримання та примусову стерилізацію.
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube: