Лікарняні листки: куди звертатися в разі незрозумілого розрахунку

Оплачувана хвороба

З початку цього року та до серпня в Україні було надано та оформлено два мільйони лікарняних листків. Їх було подано до Фонду соціального страхування України, передається на сайті Кременчуцької міськради.  

Як зазначається, лікарняні отримали застраховані особи. А саме ті, хто мав різні травми, доглядав за хворою дитиною, або членом родини, та хворіли на коронавірус.  

Всі лікарняні в Україні фінансуються Фондом соцстрахування. Роблять це на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку. Роботодавець в даному випадку виступає страхувальником. Лікарняний виплачують у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Розмір і тривалість оплати лікарняного в Україні залежить від причини тимчасової непрацездатності. Це може бути будь-яке захворювання, або травма, які не пов’язані з виробництвом. У такому разі лікарняний фінансується з шостого дня непрацездатності і до відновлення здоров’я. А ось перші п’ять днів лікарняного, згідно закону, повинен оплачувати роботодавець.  

«Розмір такої допомоги залежить від тривалості страхового стажу і складає від 50% до 100% середнього доходу», – йдеться у повідомленні. 

В разі, якщо людина бере лікарняний у зв’язку з тим, що необхідно доглядати хвору дитину (до 14 років), або родича, лікарняний фінансується з першого дня догляду.

«Розмір допомоги також залежить від тривалості страхового стажу. Тривалість виплат складає до трьох днів, рідко до семи, а саме – у разі догляду за хворим членом сім’ї. І до 14 днів у випадку догляду за хворою дитиною», – пояснюють у Фонді. 

Отримати лікарняний за весь період догляду за хворою дитиною можна в разі, якщо чадо перебуває на стаціонарному лікуванні в лікарні.  

Проблема сучасності – коронавірус, буде фінансуватися в розмірі 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу. Виплачувати лікарняний Фонд почне з шостого дня самоізоляції. Перші п’ять днів повинен сплатити роботодавець.  

І тільки для медпрацівників в разі хвороби на коронавірус, лікарняний буде оплачено в розмірі 100% від середнього доходу. При цьому, незалежно від тривалості страхового стажу.  

Так, в разі виникнення питань заяв-розрахунків можна звертатися за телефоном: (0536) 74-73-05. Якщо є питання до роботи зі страхувальниками звернутися можна сюди – (0536) 74-72-29.  

Щодо питань медичних та соціальних послуг зателефонувати можна за цим номером: (0536) 74-72-21. А щодо питань матеріального забезпечення та страхових виплат – (0536) 74-71-47. 

Крім цього, завжди можна надіслати листа на електронну пошту: [email protected]. 

Раніше, видання 05366 писало: «Тубдиспансери та психіатричні служби: що врешті-решт з ними стало». А також: «До 30 тисяч: в Україні зміниться тариф на лікування гострого інфаркту» та «Україна знову побила рекорд з коронавірусу». 

Кременчуцька міська рада

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *