Крематорію у Чернігові не буде: обговорення ідеї відклали до кращих часів

В листопаді минулого року на платформі електронної демократії зареєстрували петицію щодо необхідності будівництва в Чернігові крематорію. Її автор Олексій Пономаренко зазначав, що за кордоном співвідношення кремацій та традиційних поховань – на користь першого варіанту.

До того ж переваг спалення тіл померлих перед традиційними захороненням він відзначив одразу декілька:

  • раціональне використання землі (потрібно у 100 разів менші площі);
  • екологічність (розкладанні тіла у землі триває десятиліттями, а продукти розкладу потрапляють у підземні води);
  • нижча вартість процедури та інші.

Проте заступник міського голови Олександр Атрощенко у відповіді на петицію говорить про те, що в Чернігові низький попит на кремацію. Адже протягом поточного 2020 року для організації поховань і ритуальних послуг до спецкомбінату звернулося 3 200 містян, і лише 1,5 % виявили бажання скористатися послугою з кремації померлого.

У відповіді зазначається, що саме тому і враховуючи запровадження карантинних заходів, які спричиняють недоотримання коштів міським бюджетом, Чернігів не може собі дозволити будівництво крематорію за 15 млн. грн.

– Враховуючи вищевикладене, чернігівська громада матиме можливість реалізовувати масштабні проекти, в тому числі збудувати крематорій, виключно за умови поліпшення економічної ситуації в країні та місцевих громадах, – йдеться у повідомленні.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *