(Youtube/скриншот)
У вівторок Китай заявив про запуск міжконтинентальної балістичної ракети в Тихий океан, який розділяє КНР та США. Це перше таке випробування Пекіна за останні 40 років. Ракети такого типу призначені, щоб нести ядерні боєголовки й можуть вражати цілі на інших континентах. Запуск відбувся під час щорічної Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Китай має ракети, здатні досягти Каліфорнії. Пекін не повідомив подробиць про траєкторію польоту та місце приземлення ракети.
Китай заявив, що запуск був частиною щорічних військових навчань. Американський експерт з ядерної зброї сказав, що це перше таке випробування Пекіна за останні 40 років.
Токіо заявив, що КНР не попередила про випрОбування. Зростання військової активності Китаю викликає серйозну стурбованість у Японії.
Тайвань повідомив, що його розвідувальна служба уважно стежить за ситуацією.
Дрю Томпсон, експерт сінгапурського аналітичного центру, назвав запуск «потужним сигналом, що має на меті усіх залякати».
Це відбувається на тлі агресивних дій Китаю стосовно багатьох своїх сусідів. Так, Японія висловлювала невдоволення з приводу прольоту китайського винищувача через повітряний простір; Філіппіни звинувачували китайську берегову охорону в тарані їхніх суден, Тайвань стверджував, що Китай запускає поблизу острова ракети.
Пекін швидко нарощує свій ядерний арсенал. За оцінками, він має 500 ядерних боєголовок. У США їх понад три тисячі, а в Росії – понад чотири тисячі.
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube: