(Youtube/скриншот)
Американські виробники зброї можуть зіткнутися з перешкодами в постачанні одного з важливих матеріалів. У неділю набуло чинності нове обмеження Пекіна на експорт сурми.
З минулого року Китай обмежив постачання низки важливих матеріалів. Багато хто вважає ці заходи реакцією на спробу Вашингтона відрізати Китай від передових напівпровідників і ноу-хау в сфері мікрочипів.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Нове правило накладає обмеження на експорт шести товарів, пов’язаних із сурмою.
Загалом Китай – найбільший виробник сурми у світі, а США закуповують понад 60 % всього обсягу цього матеріалу в Пекіна.
Сурму використовують у різних галузях промисловості: від мікросхем до зброї.
Водночас економіст Девід Гаммонд уважає, що обмеження Китаю не сильно зашкодять США. За його словами, сурмі можна знайти альтернативу, а американські інвестори вже шукають інших постачальників важливих мінералів.
Також існують внутрішні запаси, такі як поклади сурми в Айдахо.
Сурма вважається навіть більш рідкісним мінералом, ніж рідкісноземельні метали. Вона є вкрай важливою для виробництва боєприпасів та ядерної зброї.
За даними Геологічної служби США, найбільший виробник сурми – Китай. На його частку торік припало майже 50% усього світового видобутку цього мінералу. Проте за останні три роки обсяги видобутку сурми в Китаї значно знизилися – приблизно на третину. Це призвело до рекордного зростання цін більш як до 24 тисяч доларів за тонну. А через нове обмеження ціни можуть невдовзі досягти 30 тисяч.
У 2022 році профільний Комітет Конгресу США розглянув критично важливе питання постачання сурми, оскільки в країні немає достатньої кількості власних копалень.
Пентагон підтримує розробку проєкту з видобутку сурми та золота на території США. Виробництво планували почати у 2028 році, але у зв’язку з новими обмеженнями на експорт із Китаю терміни намагаються зменшити.
Торік Китай запровадив суворіший контроль за постачанням критично важливих галію та германію, що призвело до різкого зростання цін на ці метали.
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube: