Екологія – це не просто благородна місія, а економічна необхідність.

Двічі міністр фінансів Ігор Уманський закликав керівництво України звернути увагу на проблему розвитку екологічної повістки. Він підкреслив, що перші економіки світу вже кілька десятиріч рухаються у напрямку переорієнтації своїх економік у бік раціонального використання ресурсів та збереження природи. В першу чергу маючи на увазі США та Євросоюз, пише уманський в пості на своїй сторінці у Фейсбук (https://www.facebook.com/ihor.umanskyi/posts/269807764925967).

«Конкуруючи між собою, два глобальних гравця спонукають весь світ долучитись до змагання, яке за масштабами співставне із перегонами озброєнь. І Україна або візьме участь в цих еко-перегонах, або опиниться на узбіччі, потерпаючи від квот та санкцій, втрачаючи ринки збуту і вагу на політичній арені. І так і залишиться сировинним придатком із забрудненим довкіллям.» – пише Уманський.


Аргументував це Ігор Уманський тим, що Євросоюз планує до 2030 року запровадити серйозні екологічні зміни, і виділяє на це трильйон євро.

«Це лише початок кардинальних змін екополітики Євросоюзу, і Україна не може стояти осторонь. Ми повинні скористатися шансом і зробити ставку на синхронізацію суспільних та економічних відносин всередині країни з “Європейським зеленим курсом” та нарешті перейти на новий технологічний уклад.», – пише він.

Що ж пропонує Уманський для України?

За його словами Україні потрібно відмовитись від порятунку застарілих виробництв та зосередитись на впровадженні нових технологій, щоб залишити радянське минуле та рухатись в ногу з часом та розвиненм світом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *